Pril1 from nazilakhalillova
გაკვეთილის
გეგმა
გაკვეთილის თემა
|
С.Есенин
– народный поэт.
|
სწავლების საფეხური
|
11-класс
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
литература
|
დრო
|
20 ноября
|
წინასწარი ცოდნა
|
Лирика Блока
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მიზანი 1: познакомить учеников с особенностями
мировосприятия поэта; показать народность творчества С.Есенина.
შესაბამისობა ესგ-სთან:
შედეგი თვალსაჩინოა, თუ მოსწავლე:
·
მიზანი 2: рассказать о судьбе С. Есенина, о зарождении и формировании его
творческого таланта;
·
показать народность творчества поэта;
·
развитие интереса к личности и творчеству
С. Есенина;
·
развитие навыков творческого восприятия и
выразительного чтения произведений поэта;
·
развитие образного мышления, творческих
способностей и познавательной активности школьников;
·
воспитание почтения и уважения к матери,
любви к Родине;
·
воспитание чувства восхищения родной
природой;
·
воспитание духовно-нравственной культуры
учащихся.
·
შესაბამისობა ესგ-სთან:
შედეგი თვალსაჩინოა, თუ მოსწავლე:
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
·
портрет С.А. Есенина,
сборники стихотворений поэта,
·
компьютер,
·
проектор,
·
слайды с изображением картин русской
природы,
·
высказывания поэтов и писателей о творчестве
С. Есенина.
компьютерная презентация
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
1.Вступительное слово.
2.Выступление учащихся с презентацией –Биография Есенина.
3.Чтение наизусть стихотворений.
4.Заключительное слово учителя.
5.Дом.задание1.Написать эссе на тему.......
2.Составить буклет на тему..............
6.Выставление оценок.
|
ქულები
კრიტერიუმები
|
ფრიადი
9-10
|
კარგი
8-7
|
საშუალო
6-5
|
სუსტი
4-1
|
მასწავლებლის
თვითშეფასება:
გაკვეთილი
წარიმართა გეგმის მიხედვით. მოსწავლეებმა შექმნეს ჯგუფები, ჯგუფში გაინაწილეს დავალებები,
მუშაობდნენ შეთანხმებულად. მოსწავლეებმა დავალებას კარგად გაართვეს თავი. შექმნეს მხატვრული
ტექსტები, დაასურათეს შესაბამისად.
მოსწავლეთა
მუშაობას ვაკვირდებოდი, ვაკეთებდი ჩანაწერებს. პრეზენტატორებმა საინტერესოდ წარმოადგინეს ნამუშევრები, უპასუხეს შეკითხვებს.
პრეზენტატორები
შეფასდნენ როგორც ჯგუფების, ასევე ჩემ მიერ.
No comments:
Post a Comment